Havayolu
2003 yılında başlatılan Bölgesel Havayolu Taşımacılığı Projesi kapsamında Kars'ın yurtiçi ulaşım alternatifleri arttı. Türkiye'nin lider hava¬yolu firması olan Türk I lava Yolları'nın yanı sıra Sun Express de Kars bağlantılı uçuşlar gerçekleştirmektedir. Kars'tan, İstanbul ve Ankara'ya her gün, İzmir'e ise Çarşamba ve Cumartesi günleri karşılıklı direkt uçuşlar yapılmaktadır. Diğer illere ise aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. Kars Havaalanından taksi ve firmalara ait otobüslerle 10 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşılmaktadır.

Otobüs
Kars'tan, başta Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Trabzon, Sam¬sun, Diyarbakır olmak üzere bütün şehirlere direkt veya aktarmalı otobüs seferleri bulunur.

Kars Şehirlerarası Otobüs Terminali şehir merkezine 7 kilometre mesafede yer alır. Biletinizi, gideceğiniz şehre göre bir otobüs firmasından telefonla alabilirsiniz. Otobüs şirketlerinin şehir mer-kezinde acenteleri var¬dır. Bilet almak için bu acentelere uğrayınız.

Tren
Türkiye'de demiryolu hizmetleri TCDD tarafından yürütülmektedir. Kars'tan Erzurum, Erzincan, Sivas, Kayseri, Yozgat, Ankara, Eskişehir, İzmit ve İstanbul'a direkt tren seferleri vardır. Aktarmalı tren seferleriyle de Türkiye'nin büyük bir bölümüne ulaşım mümkündür. TCDD, son yıllarda yaptığı çalışmalarla, tren raylarını iyileştirmekte ve yeni hatlar açmaktadır.

Bilet almak veya demiryollarıyla ilgili daha detaylı bilgi için TCDD ile irtibata geçebilirsiniz.

Ad Soyad:
E-posta: